O naszej akademi

Tradycyjne sztuki walki. Dużo wysiłku. Nowoczesne metody.

 • kopniecie boczne
 • drewniany manekin

Dlaczego Pagoda

Pagoda jest budynkiem występującym w buddyjskiej architekturze sakralnej, a więc w systemie religijno-filozoficznym, który posiada największy chyba związek z powstaniem i kultywowaniem sztuk walki. Budynek ten to rodzaj wielokondygnacyjnej wieży służącej do przechowywania relikwii. Wywodzi się pod względem funkcji od indyjskiej stupy, lecz architektonicznie bardziej od starożytnych chińskich wież obserwacyjnych.
Choć na przestrzeni wieków pagody występowały w wielu typach i o zróżnicowanych formach architektonicznych, to jednak najbardziej oddające nasze wyobrażenie mają poszczególne kondygnacje o zmniejszającej się powierzchni, które pokryte są odrębnym dachem z narożnikami podgiętymi ku górze.

Czytaj dalej

Nasze podejście

Nauczamy Tradycyjnego Wing Chun Kung Fu wg przekazu Williama Cheung'a, a bezpośrednio wzorujemy się na Sifu Didier Beddar. Kultywujemy techniki od stuleci przekazywane w bardzo głębokiej tajemnicy, zaś dopiero od lat 70-80 ubiegłego stulecia nauczanych w szerszym gronie bez konieczności stawania się członkiem tajnych stowarzyszeń i ślubowania zachowania tajemnicy.

Nasze ćwiczenia skupiają się na rozwijaniu biegłości technicznej poprzez trening płynnych ruchów o coraz większej, wzrastającej wraz z zaawansowaniem technicznym, prędkości, a jednocześnie z dbałością o jak największą precyzję na każdym poziomie treningu.

Czytaj dalej


Nasza ekipa

Doświadczeni instruktorzy przekazują swą wiedzę z pasją

 • Robert

  Robert

  Pomysłodawca i główny inicjator powstania Akademii Pagoda. Posiada wykształcenie pedagogiczne o kierunku wychowanie fizyczne oraz bogaty staż i doświadczenie w sztukach walki - wing chun od 1990 roku oraz od 1998 - hakko-ryu. Motto: trening sztuk walki nie kończy się z momentem wyjścia z sali

  Czytaj dalej

 • Tomek

  Tomek

  Miłośnik sportów wodnych o zawodniczej przeszłości kajakarskiej. Entuzjasta treningu funkcjonalnego, ćwiczeń z kettlami oraz ogólnie sportu w każdym wydaniu. Zgłębiał różne szkoły i systemy walki - wing chun jednak zdecydowanie najdłużej, bo już od 1991 z mała przerwą na Krav Magę. Motto: trening wymaga myślenia nawet jeśli już brak siły na cokolwiek.

  Czytaj dalej

 • Robert
 • Tomek

Chcesz wiedziec o nas wiecej?