• Dołącz do nas

    trening łączy ludzi z pasją

  • Kiedy doświadczasz agresji wymierzonej we własną osobę, nigdy nie reaguj na nią złością…... (Lao Tse)
 

WING CHUN KUNG FU

Wing Chun swymi technikami oraz ilością ich możliwych kombinacji przypomina grę strategiczno logiczną np. szachy, czy azjatyckie go. I tak samo jak podczas gry istnieją tu zasady oraz reguły, których przestrzeganie i umiejętne stosowanie czyni z adepta wirtuoza ukazującego piękno tej sztuki, a jednocześnie pozwalające zademonstrować skuteczność tego systemu walki.

Trening form i aplikacje

Oprócz treningu form i indywidualnych ćwiczeń, staramy się dużo ćwiczyć w parach, gdzie wyobrażenie przeciwnika zastępuje realny partner.

Ale ćwiczenia w parach to nie tylko aplikacje technik wing chun na ofensywne ataki przeciwnika, to także trening na tarczach oraz sparringi tak zadaniowe, jak i całkowicie wolne.

Aby bowiem doskonalić naszą obronę musimy szlifować, doskonalić i wzmacniać nasze ataki, zaś sparringi pozwalają nam i naszym adeptom na weryfikację nauczanych technik w środowisku jak najbardziej zbliżonym do realnej sytuacji.

Formy wing chun - tao systemu

Formy ręczne

Trzy formy systemu wing chun zawierające komplet technik i zasad systemu

Formy z bronią

W wing chun nauczamy dwóch form z bronią : długiej tyczki i mieczy motylkowych. Ich poznanie oraz regularna praktyka pozwala na kontynuowanie tradycji, ogólny rozwój oraz wzmocnienie mięśni i ścięgien

Mook Yan Jong

Mook Yan jong

Na manekinie wykonuje się formę lub ćwiczy konkretne rozwiązania, uzupełniając w ten sposób trening z partnerem. Nic tak nie obnaża błędów pracy nóg, czy pracy ciałem, jak właśnie Drewniany Człowiek.