• Dołącz do nas

    trening łączy ludzi z pasją

  • Kiedy doświadczasz agresji wymierzonej we własną osobę, nigdy nie reaguj na nią złością…... (Lao Tse)
 

WING CHUN KUNG FU

Wing Chun swymi technikami oraz ilością ich możliwych kombinacji przypomina grę strategiczno logiczną np. szachy, czy azjatyckie go. I tak samo jak podczas gry istnieją tu zasady oraz reguły, których przestrzeganie i umiejętne stosowanie czyni z adepta wirtuoza ukazującego piękno tej sztuki, a jednocześnie pozwalające zademonstrować skuteczność tego systemu walki.

Co i jak nauczamy

Nauczamy Tradycyjnego Wing Chun Kung Fu wg przekazu Williama Cheung'a, a bezpośrednio wzorujemy się na Sifu Didier Beddar.

Nasze ćwiczenia skupiają się na rozwijaniu biegłości technicznej poprzez trening płynnych ruchów o coraz większej, wzrastającej wraz z zaawansowaniem technicznym, prędkości, a jednocześnie z dbałością o jak największą precyzję na każdym poziomie treningu.

Formy wing chun - tao systemu

Formy ręczne

Trzy formy systemu wing chun zawierające komplet technik i zasad systemu

Formy z bronią

W wing chun nauczamy dwóch form z bronią : długiej tyczki i mieczy motylkowych. Ich poznanie oraz regularna praktyka pozwala na kontynuowanie tradycji, ogólny rozwój oraz wzmocnienie mięśni i ścięgien

Mook Yan Jong

Mook Yan jong

Na manekinie wykonuje się formę lub ćwiczy konkretne rozwiązania, uzupełniając w ten sposób trening z partnerem. Nic tak nie obnaża błędów pracy nóg, czy pracy ciałem, jak właśnie Drewniany Człowiek.