Wegetarianizm, weganizm, witarianizm.

Więcej
6 lata 11 miesiąc temu #2454 przez Arun
Nie ma problemu, napiszę coś takiego, pytanie tylko surowe czy ogólnie wegetariańskie bo jem owoce, warzywa i orzechy w formie raczej niezmienionej, głównie robię coś takiego jak w/w marcepan czy miks masła orzechowego z miodem i różnymi siekanymi orzechami plus zmielone nasionka. Jeśli Cię to interesuje Robert to mogę napisać co i jak. Co do sklepów, dobre daktyle mają w sklepie spożywczym pod rondem Jagiellonów, znajduje się po lewej w prawym długim korytarzu kiedy idziemy w stronę PKS. Sklep charakterystyczny - długi i wąski. Gdańska 42 w bramie sklep ze zdrową żywnością, też mają daktyle ale nie zawsze. Na Bartodziejach Polanka 26 sklep ze zdrową żywnością, kosmiczny wybór. Piotr i Paweł też ma całkiem sporo dobrych produktów, lokalizacja niedaleko Galerii Pomorskiej

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 11 miesiąc temu #2456 przez Dominik
Starczy, chyba że coś (sklep) jeszcze polecasz.

Więcej
6 lata 2 miesiąc temu #2807 przez Arun
Informacja dla Artura.

Podczas waszej wczorajszej wizyty u mnie wspominałem o komosie ryżowej znanej też pod nazwą quinoa. Roślina pochodzi z Ameryki Południowej gdzie jest uprawiana od 5 tysięcy lat. Podobno był to podstawowy pokarm Azteków i Inków. Pytałeś czy zawiera metioninę - tak, zawiera. Skład aminokwasowy (bynajmniej taki wg. źródeł internetowych):

Walina 0.594g
Leucyna 0.84g
Izoleucyna 0.504g
Treonina 0.421g
Lizyna 0.766g
Metionina 0.309g
Fenyloalanina 0.593g
Tryptofan 0.167g

w 100 gramach produktu. Do kupienia w sklepie na Polance, paczka 200g - 7,20zł

Pozdrawiam

Czas generowania strony: 0.082 s.